Käes on talv ja kehalises kasvatuse tundides on heaks tavaks ilusate talveilmadega ka suusatamas käia. Rõõm on tõdeda, et meie kooli lastele meeldib suusatada ja nii mõnelgi lapsel on päris oma suusavarustus juba olemas. Koolil on samuti olemas 10 korralikku suusakomplekti, seega suusavarustuseta  ei jää suusatunnis keegi.  Kooli suusatunnid viime läbi põhiliselt Pruuna pargis ja selle ümbruses.  Siinkohal tahan kõigile õpilastele ja lapsevanematele meelde tuletada, et  suusatamise juures on väga tähtis roll õigel riietusel. Külm pole mitte sellepärast, et väljas on külm, vaid et riietus on vale.  Suusatundi ei tulda selle riietusega, millega viibitakse igapäevaselt koolitunnis. Ka suusatundi tuleb vahetada riided. Ei piisa sellest, kui tõmmatakse jope   kampsuni  peale ja nn „paksud püksid“  teksade peale.   Õige riietumine oleks järgmine:

Variant A: soe pesu (võib ka  retuusid ja kõrge kaelusega pullover ) ning selle peale  nn „paksud püksid“  ja jope.  Jalga pika säärega sokid, pähe õhuke müts ja kätte käpikud. 

Variant B: soe pesu (või  retuusid ja kõrge kaelusega pullover ) ning selle peale dressid. Lisaks õhuke jope või vest. Kätte käpikud ja pähe õhuke müts.

NB! Karvamüts ei ole suusatundi sobilik ja tervislik. Lapsed liiguvad ja higistavad selles eriti tugevalt.

Tuletan ka meelde, et kehalise kasvatuse tund õues viiakse läbi õhutemperatuuril:
1) 1.–6. klassi õpilastele tegelikult toimival välisõhu temperatuuril kuni miinus 10 ºC;
2) 7.–9. klassi õpilastele tegelikult toimival välisõhu temperatuuril kuni miinus 15 ºC;
3) mõõduka tuule korral tuulekiirusel kuni 8 m/s.

Üks palve veel- veenduge, et Teie lapsed hommikul enne kooli tulekut sööksid  korralikult. Suusatamisel kulub palju energiat  ja tühi kõht teeb lapsed jõuetuks (juhul kui tund on enne söögivahetundi).

 

Kehalise kasvatuse õpetaja Raili Rooba