Uuringu küsimustiku lingid eri vanuserühmade noorte ning lapsevanemate jaoks

TEISIPÄEVAL 14. NOVEMBRIL ALGUSEGA KELL 18.00 TOIMUB LEHTSE KOOLI RUUMIDES

LEHTSE KOOLI LASTEVANEMATE ÜLDKOOSOLEK

Päevakorras:

• Kokkuvõte hoolekogu tööst
  • Hoolekogu koosseisu muutmine/valimine
  • Info õppeaasta kohta ja muud jooksvad küsimused

Oodatud on kõik lasteaialaste ja kooliõpilaste vanemad!

INFO MAANTEEAMETIST   https://www.mnt.ee/et

Eestis on helkuri kandmine kohustuslik. Seadus ütleb: „Halva nähtavuse korral või pimeda ajal kõnniteeta ja valgustamata teel liikudes peab jalakäija kasutama helkurit või valgusallikat.”

Et helkur säraks, peab talle peale paistma valgus, sest helkur peegeldab talle peale paistvat autotulede valgust. See efekt on parim pimeda ajal. Samas on sügisesed ja talvised päevad pimedad ja sompus, seega pole helkuri kandmine ka päevasel ajal üldsegi halb mõte.

Varasemates kampaaniates on Maanteeamet rõhutanud helkuri kandmise vajadust maanteel vasakpoolsel teepeenral kõndimisel ning andnud sellest tulenevalt soovituse kinnitada rippuv jalakäijahelkur 50-80 cm kõrgusele maapinnast. Tegelikult varitsevad ohud ka linnakeskkonnas. Ülekäigurajal, kõnniteel või bussitaskus oodates, aga ka maanteel teed ületades ei paista vaid ühele kehapoolele kinnitatud reflektor sõidukijuhile piisavat hästi ning tal ei jää aega ohuolukorrale adekvaatselt reageerida. Sestap on soovituslik kanda korraga mitmeid eri funktsiooniga valgustpeegeldavaid tooteid.